Süleyman Soylu gazetecileri Fahrettin Altun’a şikayet etti

Ali Yerlikaya’nın İçişleri Bakanı olmasıyla birlikte suç çetelerine yönelik operasyonlar kamuoyunun gündeminde yer almaya devam ediyor. Eski İçişleri Bakanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu, bakanlık döneminde yaşananlara ilişkin gün yüzüne çıkan detaylara sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Üç gün önce Tolga Şardan, Saygı Öztürk, Orhan Uğuroğlu ve Cengiz Demirel’in yazılarının ekran görüntülerini paylaşan Soylu, bugün de Tolga Şardan, Timur Soykan, Orhan Bursalı ve Orhan Uğuroğlu’nun köşe yazılarını hedef aldı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’u etiketleyerek ‘şikayette’ bulunan Soylu, “Organize haberler devam ediyor!!! Devletin tüm birimlerini Emniyet İstihbarattan MİT’e, İnterpolden Nüfus’a, Tapu’dan Valiliklere, Bakanlıklardan Cumhurbaşkanlığına kadar töhmet altında bırakan, gazetecilerin tüm detaylarını elde ettiği! Kamuoyuna manipüle ederek servis ettiği bu haberlerin doğru bilgilerini herkesin öğrenme hakkı var. Kırmızı bültenle aranan birinin vatandaş olabilmesi hatta ikamet bile alabilmesi kanunen de fiilen de mümkün değildir. İftiralar yalanlar yakıştırmalarla Süleyman Soylu’yu gömelim derken tüm devletin birimlerini aynı zamanda gömüyorlar. Devletin yaptığı bütün mücadeleyi fitne ve iftira ile hedef alan anlayış hastalıklı ve sistematik olarak Türkiye’ye narko devlet iftirası atanların hezeyanıdır” diyerek yine gazetecileri hedef gösterdi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir