Kürt Olduğu İddia Edilen Farah Zeynep Abdullah Kökenlerini Araştırınca Ortaya Beklenmedik Bir Sonuç Çıktı

Farah Zeynep Abdullah, son dönemlerde Twitter paylaşımlarıyla sık sık gündeme geliyor bildiğiniz gibi. Düşüncelerini açık yüreklilikle beyan etmekten çekinmeyen ünlü oyuncu, son olarak Yılmaz Güney göndermeleri ile gündemdeki yerini almıştı. Twitter’da son derece aktif olan Farah Zeynep Abdullah, annesine ‘bizde Kürtlük var mı?’ diye sorduğu bir yazışmayı takipçileriyle paylaştı.

Farah Zeynep Abdullah son günlerin magazinde ve gündemde en çok konuşulan ismi bildiğiniz gibi.

Sosyal medyada son derece aktif olan ve düşüncelerini dile getirmekten çekinmeyen ünlü oyuncu, bazı kesimler tarafından desteklenirken bazılarınca linçleniyor.

Son olarak Yılmaz Güney hakkında yaptığı şiddet temalı göndermenin ardından tüm gündemde bomba etkisi yaratan Farah Zeynep, uzunca bir süre konuşulmuştu.

Hatırlamayanlar için Murathan Mungan’ın Yılmaz Güney’in ölüm yıldönümü hakkında yaptığı paylaşıma yanıt vererek, ‘Sinemamızın en iyi kadın döven ve şiddet türleri açısından zengin ve etkili silah kullanan erkeği.’ demişti. Bunun ardından sosyal medyada ‘Yılmaz Güney iyi mi, kötü mü?’ tartışmaları boy göstermiş, taraflar ikiye ayrılmıştı.

Nagehan Alçı ise Farah Zeynep Abdullah’ın, Yılmaz Güney hakkında sırf Kürt olduğu için karalama kampanyası başlattığı yönünde bir paylaşım yaptı.

Yılmaz Güney’in ailesinin açtığı davayı görünce ‘Ok, hakimi vurmak yok ama.’ diyen Farah Zeynep; Nagehan Alçı’nın bu paylaşımını da tiye alarak ‘Yok koç erkeği olması abartma’ şeklinde cevap vermişti.

Farah Zeynep’in en son Twitter hesabından tepki verdiği durum ise ATV oldu.

2022 yılında vizyona giren ve ortalığı kasıp kavuran Bergen filmi 17 Eylül Çarşamba akşamı ilk kez TV’de yayınlandı. Fakat bazı sahnelerin kesilip sansürlenmesi ünlü oyuncunun hiç hoşuna gitmedi. O da bu durumu Twitter hesabından duyurdu.

Bir diğer yandan sürekli kendisinin nereli olduğuna dair bazı haberler ve konuşmalar çıktığını gören Abdullah, kimsenin İstanbul’u olduğuna inanmamasına isyan etti.

‘Sizin için bir DNA testi patlatayım diyorum seversiniz.’

Bir kullanıcı ise kendisine “Sen bir Kürtsün. Araştırmanı öneririm.” yorumunu yapınca, ünlü oyuncu kendi için en yetkili kişiye danışma kararı aldı.

Annesine “Bizde Kürtlük var mı anniş?” diye sorduğu konuşmanın ekran görüntüsünü paylaşan oyuncu, takipçileriyle bu mesajlaşmayı “araştırdım” yazarak paylaştı.

Annesi ise Farah Zeynep’in sorusuna ‘Olmaz mı… Babanın dedesi Erbil Kürtlerinden. Babaannesi Kerkük Türkmeni. Amcası da Erbil’de çok ünlü bir hafızmış, Kör Hafız derlermiş. Allah rahmet eylesin hepsine.’ diyerek cevap verdi.

Bu durumun ardından İstanbullu olduğunu söyleyen Farah Zeynep Abdullah’ın yarı Türkmen, yarı Kürt olduğuna dair haberler yazılmaya başlandı. Fakat ünlü oyuncu bu haberleri de reddederek “hayır” cevabını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir