Çift rahimle doğdu, ikisinde de bebek var

ABD’nin Alabama eyaletinde yaşayan 32 yaşındaki Kelsey Hatcher, bu yılın ilk aylarında bebek beklediğini öğrendi. 8 haftalık hamileyken doktora giden Hatcher, burada iki bebek birden beklediğini anladı. Fakat çifti şaşırtan başka bir durum daha vardı: Kelsey Hatcher’ın iki bebeği de iki farklı rahim içinde bulunuyordu.

‘MİLYONDA BİR ŞANS’

ABD News’ün haberine göre, bunun sebebi, Hatcher’ın ‘uterine didelphys’ yani çifte uterus isimli oldukça nadir görülen bir durumunun olmasıydı. Diğer bir deyişle, Hatcher, iki farklı rahim ve iki farklı rahim boynu (serviks) ile doğmuştu.

Aynı anda iki rahme sahip olmanın başlı başına oldukça nadir görülen bir durum olduğuna dikkat çeken kadın doğum uzmanı Dr. Richard Davis’e göre, bu iki rahimde aynı anda gebe kalınması ise milyonda bir görülebilecek bir vaka.

‘DİĞER ÜÇ ÇOCUĞUMDA BÖYLE BİR DURUM YAŞANMADI’

Durumu ilk öğrendiğinde kendisiyle aynı deneyimi paylaşan başka kadınlar olup olmadığını merak ettiğini anlatan Hatcher, “Fakat sanırım tamamen farklı rahimlerde yaşanan gebeliklere ilişkin sadece iki vaka duymuştum” dedi.

İki rahmi olduğunu 17 yaşında öğrendiğini söyleyen Hatcher, daha önce yaşadığı üç hamilelikte böyle bir durumla karşılaşmadığını, bugün 7, 4 ve 2 yaşlarındaki üç çocuğunun da tek bir rahimde gelişip dünyaya geldiğini söyledi.

Caleb Hatcher ise eşinin kendisine iki bebek birden beklediklerini haber verdiğinde tepkisini şöyle anlattı: “Bu sefer neyin farklı olduğunu bilmiyorum ama bu çok acayip.” (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir