Altın Portakal Film Festivali’ndeki sansüre FETÖ yakıştırması: Sansür değildir, fikirleri hapsetmek değildir

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, 60. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin iptal edilmesine ilişkin, “Bölücü örgütleri desteklemek başka bir şey, sansür başka bir şeydir. Bu yapılan iş, çekilme ameliyesi, sansür değildir, fikirleri hapsetmek değildir. FETÖ’ye, FETÖ propagandasına omuz veren CHP zihniyetini şiddetle kınıyoruz” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Mimar Sinan Kongresi’nde düzenlenen MHP Antalya İl Kongresi’ne katıldı. Yalçın, iptal edilen 60. Antalya Altın Portakal Film Festivali konusuna da değindi.

60. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin seçkisine “Kanun Hükmü” adlı belgesel dahil edilmiş ve bunun üzerine önce Kültür ve Turizm Bakanlığının ardından da Gençlik ve Spor Bakanlığının festivalden desteklerini çekmişti. Tepkilerin ardından festival iptal edildi. 

Yalçın, şunları söyledi: 

“Bölücü örgütleri desteklemek başka bir şey, sansür başka bir şeydir. Bu yapılan iş, çekilme ameliyesi, sansür değildir, fikirleri hapsetmek değildir. FETÖ’ye, FETÖ propagandasına omuz veren CHP zihniyetini şiddetle kınıyoruz. Yapılan tavrı alkışlıyoruz. İlgili bakanlıkların yapmış olduğu karşı duruşu da memnuniyetle karşılıyoruz. Hep birlikte göreceğiz 30 Mart 2024’te bu yapılanlara, PKK’yı, FETÖ’yü canlandırma gayreti içerisinde olanlara bu aziz ve necip millet tekrar cevabını verecek, gereken çıkışı, gereken tokadı sandıklarda atacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir