Babasına tüfek kullanımını sorup öldürmüş

Bursa’da 9 Şubat’ta Osmangazi ilçesi Kükürtlü Mahallesi’nde, çalıştığı apartmanın bodrum katında kalan Mustafa Demirel, sırtından tüfekle vurulmuş halde bulundu. Demirel’in oğlu Hakan Demirel, iddiaya göre 3 gün haber alamayınca kardeşi ile gittiği evde babasının cesedi ile karşılaştı.

Çalışma başlatan polis, önce bina ile çevresindeki güvenlik kamerası görüntülerini inceledi. Olay yerinden parmak izi alıp, Mustafa Demirel’in cep telefonu kayıtlarını inceleyen ekipler, oğlu Hakan’ın babasına, “Kredi kartlarının birinde para yok. Diğerindeki altın hesabını bozdurup, paraya çevirip alacağım. Bilgin olsun” yazılı mesaj gönderdiğini belirledi. Ekipler, babasının otomobilini de kullandığı tespit edilen Hakan Demirel’i gözaltına aldı.

DHA’da yer alan habere göre, Hakan Demirel, çapraz sorguda, babasını öldürdüğünü itiraf etti. Demirel, ifadesinde, “Uzun süredir konuştuğum kız arkadaşım var. Kendisini çok seviyorum. Her gün saatlerce konuşuyoruz. 1 hafta önce çalıştığım fabrikadan ayrıldım. İşsizdim. Olay günü babamın yanına gittim. Sohbet ettik. Konu, kız arkadaşımdan açılınca evlenmek istediğimi söyledim. Babam da küfrettiği kız arkadaşıma hakaretler yağdırıp, ‘Ondan sana hayır gelmez. Evlenmeyeceksin’ diyerek son sözünü söyledi. Bunun üzerine aramızda kavga çıktı. Yan taraftan aldığım, babama ait tüfekle kendisine rastgele ateş ettim. Sonra da kredi kartlarını alıp, olay yerinden ayrıldım. Cinayeti işlediğim belli olmasın diye olaydan 30-40 dakika sonra onun cep telefonuna mesaj gönderdim. 3 gün sonra da ‘Babamdan haber alamıyorum’ diyerek, kardeşimle kaldığı yere gittim. Haberim yokmuş gibi cesedini buldum. Pişmanım” dedi.

İşlemleri sonrası Hakan Demirel, tutuklandı.

BABASINI ÖLDÜRDÜKTEN BİR GÜN SONRA KAYIP İHBARINDA BULUNMUŞ

Olaya ilişkin iddianame, Bursa 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. Sanık Hakan Demirel’in çelişkili beyanlarda bulunduğu belirtilen iddianamede; cinayetin ertesi günü polis merkezine giderek babası hakkında kayıp ihbarı yaptığı bildirildi. İddianamede; Hakan Demirel’in emniyetteki ifadesinde, 6 yaşındayken anne ve babasının ayrıldığını, kendisinin annesi ile yaşadığını, 2021 yılında sevgilisi E. I. ile tanıştığını ve evlenmeye karar verdiklerini anlattığı belirtildi. Demirel’in, sevgilisini ailesiyle tanıştırdığını ancak babasının, E. I.’nın ailesini araştırıp uygun bulmadığını belirterek, ayrılması gerektiğini söylediğini hatta sevgilsinin ailesini arayarak kendisini kötüleyip, E. I.’nın kendisinden ayrılmasına sebep olduğunu iddia ettiği de iddianamede yer aldı.

Demirel ifadesinde; 2022 yılının aralık ayında sevgilisi ile barıştıklarını, bunu babasına söylediğinde kendisine küfrettiğini, en son 9 Şubat’ta babasıyla konuşarak sevgilisi ile evlenmesi konusunda ikna etmek için evine gittiğini anlattı. Hakan Demirel’in, E.I. ile telefonda konuştuklarını gören babasının kendisini darbederek küfrettiğine, kendisini öldüreceğini düşünerek, ona ait tüfekle arkasından birkaç el ateş ettiğine ilişkin ifadelerine de iddianamede yer verildi.

BABASINI ÖLDÜRDÜKTEN SONRA SEVGİLİSİYLE ALTIN ALMAYA GİTTİ

Cinayetten sonra tüfeği ve otomobilin anahtarını alarak olay yerinden uzaklaşan ve kendi evine gidip silahı, tuvaletin üzerindeki bölmeye saklayarak uyuyan Hakan Demirel’in, cinayetin ertesi günü sevgilisi ile buluşarak Kapalı Çarşı’ya gittiği ve babasının kredi kartıyla 3 cumhuriyet altını aldığı, daha sonra da sevgilisinin annesini de alarak, alışveriş merkezine giderek alışveriş yaptığı ve kendisinden şüphelenilmesin diye polis merkezine giderek babası hakkında kayıp ihbarında bulunduğu belirtilen iddianamede; Demirel’in, olay günü babasının tüfeğini eline alarak nasıl ateş edildiğini sorduğu ve daha sonra cinayeti işlediği bildirildi.

İddianamede ayrıca Hakan Demirel hakkında ”Üst soya karşı kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir